Oktobar 16, 2019

810x100

Fudbaleri Smedereva pobedom potvrdili lidersku poziciju

By Oktobar 11, 2017 0

Fudbaleri Smedereva, u 10. kolu Srpske lige Zapad, pred oko 400 ljubitelja fudbala, bili su bolji od ekipe Prova rezultatom 2:1.

"Oklopnici" su odlično otvorili utakmicu, sa dve šanse, a do vođstva su stigli u 18. minutu, posle odličnog pasa Ivkovića ka Stevanoviću, koji je sam izašao ispred golmana gostiju i majstorski ga prebacio za veliku radost domaćih navijača.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata.

U drugom poluvremenu Smederevci pojačavaju pritisak i u 49. minutu dolaze do gola, kada, posle starta nad Mladenovićem u petercu gostiju, sudija dosuđuje penal za domaće. Siguran sa 11 metara bio je Stevanović za 2:0.

Posle tog gola, Smederevo propušta još dve prilike i kazna stiže u 66. minutu - Pantelić je odlično reagovao na odbijenu loptu u šesnaestercu Smedereva i postigao pogodak.

Posle ovog kola FK "Smederevo 1924" ostaje na čelu tabele posle četvrte uzastopne pobede. Imaju isti broj bodova kao i Zlatibor, dok je Sloga Požega treća sa bodom manje.

U narednom kolu Smederevci gostuju u Požarevcu, ekipi Mladog Radnika.